InnoTrans 2018

Na mezinárodním veletrhu InnoTrans 2018 v Berlíně se představila vozidla, na jejichž vývoji se podílela Fakulta elektrotechnická | RICE.

Ve dnech 18. – 19. září 2018 se konal 12. ročník  veletrhu InnoTrans. Na tomto předním světovém veletrhu, který se koná každé dva roky a zúčastnilo se ho více jak 3000 vystavovatelů z 60 zemí, se tým FEL | RICE, v čele s profesorem Peroutkou, setkal s lídry v oboru dopravní techniky.

Naši zástupci měli možnost jednat i se členy managementu Škoda Transportation, se kterou naše  fakulta spolupracovala, mimo jiné, na vývoji vystavené tramvaje ForCity Classic Chemnitzz.

Dále probíhala významná jednání o kooperaci se společnostmi Cegelec a Wikov. Účastníci veletrhu se mohli seznámit s nejnovějšími vývojovými trendy, řídicími systémy a komponenty z oblasti elektrických pohonů, výkonové elektroniky a s novinkami v oblasti komplexních řešení podvozků, trakčních kolejových i kolových vozidel hromadné dopravy.

20.09.18