Konference "Computational Problems of Electrical Engineering" CPEE 2018

Ve dnech od 9. 9. do 12. 9. 2018 proběhl ve slovenské Banské Štiavnici devatenáctý ročník konference CPEE, která je spolupořádána i katedrou teoretické elektrotechniky FEL ZČU.

Na konferenci prezentovali za FEL ZČU své články Václav Kotlan, Iveta Petrášová, Pavel Karban a Lenka Šroubová.

Účastníci konference měli možnost shlédnout příspěvky v posterové sekci s názvy „Induction Heating-assisted Laser Welding of Stainless Cylindrical Pipes“ a „Shape and Topology Optimization of High Power Converter Busbar“. Vybrané příspěvky budou publikovány v IEEE Xplore.

Konference přispěla k vytvoření nových kontaktů ale také k rozvoji partnerských vztahů s již spolupracujících univerzit s FEL ZČU. Setkání proběhla například s prof. Ladislavem Janouškem (Žilinská univerzita v Žilině), prof. Jackem Starzynskim (Varšavská polytechnika), při kterých bylo jednáno především o možnostech výměny Ph.D. studentů a zahraničních stáží. Dále byl navázán kontakt s Dr. Jurajem Makarovičem (Žilinská univerzita v Žilině), který je vedoucí osobou projektu Solar Team (http://www.solarteam.uniza.sk/). Jedná se o zajímavý projekt studentů z různých oborů (technika, design, ekonomika, marketing a další), kteří se snaží kompletně navrhnout a realizovat automobil na solární pohon a uspět s ním v závodě napříč Austrálií.

_VKP0296-1

_VKP0298