ESCO 2018

Ve dnech 3. – 8. 6. 2018 se v Plzni v konferenčních sálech plzeňského pivovaru uskutečnil již 6. ročník mezinárodní konference ESCO 2018, tématicky zaměřené na moderní trendy ve výpočetních metodách. Letošní ročník byl zaměřen převážně na exascale computing na velkých výpočetních clusterech.

Konference byla organizována prof. Pavlem Šolínem ze společností NClab sídlící ve Spojených státech ve spolupráci s Katedrou teoretické elektrotechniky Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni. Letošního ročníku se zúčastnilo téměř 200 vědců a studentů z různých oborů. Mezi klíčové oblasti zájmu konference patřily výpočetní trendy v elektromagnetismu, strukturální mechanice, kvantové fyzice nebo chemii, numerické modely multifyzikálních problémů, cloudové a GPU výpočty.

V průběhu konference v rámci zvaných přednášek vystoupili přední světové kapacity jako např. Tzanio Kolev (Lawrence Livermore National Laboratory, U.S.A.), Rob Neely (Lawrence Livermore National Laboratory, U.S.A.), Krzysztof Podgórski (Lund University, Lund, Sweden), John Whiteman (Brunel University, London, United Kingdom) nebo Barbara Wohlmuth (Technical University of Munich, Germany).

Součástí konference bylo udílení ocenění za nejlepší příspěvek „Best Poster Award”, který získali Jan Nikl z Fyzikálního ústavu AV ELI Beamlines, Miklos Kuczmann z Széchenyi István University v Győru a Karel Pavlíček z KTE FEL Západočeské univerzity v Plzni. Vybrané příspěvky budou publikovány v prestižních vědeckých časopisech s impakt faktorem.

V průběhu konání nechyběli samozřejmě ani zajímavé workshopy a poster sekce, které doplňovaly hlavní programové části. Součástí konference byl již tradičně bohatý společenský program, při kterém mohli účastníci neformálně navázat nové kontakty. V průběhu pondělního večerního programu měli možnost shlédnout ohnivou show nebo ukázku gotického rytířského klání, to vše za doprovodu historické hudby.

Více informací naleznete zde.

IMG_8522_web

IMG_8517_web