Ocenění za nejlepší článek (Best Paper Award)

Zástupci Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) při Fakultě Elektrotechnické (FEL) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) se zúčastnili Konference elektro 2018 v Mikulově pod záštitou Fakulty Elektrotechnické Žilinské univerzity, kde prezentovali své odborné články z oblasti výkonové elektroniky a bezdrátového nabíjení.

Konference se zúčastnili také světové kapacity jako např. rakouský profesor Helmut Weis či italský zástupce Mario Cacciato, tedy přední odborníci v oboru pohonů a výkonové elektroniky. Své články prezentovali výzkumníci RICE Vladimír Kindl, Bohumil Skala, Pavel Drábek, Martin Zavřel a Lukáš Veg, kteří prezentovali své články v sekci Power Electronics and Autotronics, přičemž Best Paper Award získal článek „Inductive coupling system for E-bike wireless charging“, jehož hlavním autorem je Vladimír Kindl.

Akce se za Fakultu Elektrotechnickou účastnili i další pracovníci a své články představili v oborech zaměřených na materiálový výzkum a trendy v teoretickém, aplikovaném a biomedicínském inženýrství.

30.05.18